Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

Procedura de acordare a facilitatilor fiscale

Aceasta procedura se aplica contribuabililor care inregistreaza majorari de intarziere la plata aferente obligatiilor fiscale principale la data de 30 septembrie 2015.

Pentru efectuarea platii, contribuabilul se va prezenta la Serviciul financiar-contabilitate-casierie, unde i se va elibera chitanta ce face dovada achitarii debitului restant la data de 30 septembrie 2015.

In vederea anularii majorarilor de intarziere este necesara depunerea unei cereri care poate fi descarcata dand click pe "Cerere aplicare procedura de anulare a obligatiilor fiscale privind majorari de intarziere".