Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

Programul Operational Ajutorarea Persoanelor Defavorizate

In conformitate cu REGULAMENTUL (UE) NR. 223/2014 AL PARLAMENTULUI EUROPEAN ȘI AL CONSILIULUI din 11 martie 2014 privind Fondul de ajutor european destinat celor mai defavorizate persoane :
art. 19 (3) Pe parcursul implementării unei operațiuni, beneficiarii și organizațiile partenere (Institutiile Prefectului si primariile din tara) informează publicul cu privire la sprijinul obținut din fond prin expunerea fie cel puțin a unui afiș cu informații despre operațiune (dimensiune minimă A3), inclusiv despre sprijinul financiar din partea Uniunii, fie a unei embleme de mărime rezonabilă a Uniunii, într-un loc ușor vizibil publicului. Această cerință se îndeplinește, fără a stigmatiza destinatarii finali, în fiecare loc de furnizare a PO I și/sau a PO II, cu excepția cazului în care nu este posibil din cauza circumstanțelor distribuirii.

Eliberarea ajutoarelor se face la Caminul Cultural Ciurea incepand cu data de 13 iulie 2016.
Beneficiaza de ajutor persoanele defavorizate inregistrate in evidentele AJPIS, Casa Judeteana de Pensii, AJOFM și DGASPC Iasi, pana la data de 31 decembrie 2015.

Data creare: 13-07-2016 09:49:21

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria
Comunei Ciurea este mai aproape de cetăţenii şi oaspeţii săi, dar şi o platfo