Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

Informare publica in domeniul muncii

Inspectia Muncii desfasoara o "Actiune de informare si constientizare cu privire la transformarea muncii nedeclarate in munca declarata". Actiunea isi propune cresterea gradului de constientizare a entitatilor care pot avea calitatea de angajator si folosesc forta de munca fara respectarea prevederilor legale, respectiv a persoanelor care desfasoara activitate fara a avea incheiat contract individual de munca, raportat la consecintele sociale si economice pe care le produce munca nedeclarata, precum si clarificarea unor aspecte privind modul de interpretare si aplicare a unor prevederi legale din domeniul relatiilor de munca.

Informare

Data creare: 13-09-2017 10:15:20

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria