Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

VIZITĂ LA CENTRUL CULTURAL „CELA NEAMȚU"

Copiii din cadrul  Centrului de zi „Dumbrava minunată" au vizitat, joi, 31 octombrie, Centrul Cultural „Cela Neamțu", precum și Biblioteca Ciurea.

Cu acest prilej, beneficiarii centrului, au participat la o activitate artistică, organizată de către dna. Maria Zamfirache, unde au realizat cu entuziasm diferite decorațiuni de toamnă.

Vizita a avut atât un scop recreativ, cât și unul cultural, copiii aflând despre „doamna tapiseriei românești", artista Cela Neamțu, precum și despre creațiile sale.

La bibliotecă

Data creare: 01-11-2019 11:14:02