Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

ÎN AȘTEPTAREA LUI MOȘ NICOLAE!

Într-o atmosferă de bună dispoziţie, copiii beneficiari ai Centrului de Zi „Sfântul Nicolae" îndrumaţi și ajutaţi de specialiștii centrului au confecţionat steluţe, globuri și diverse ornamente pentru Sărbătorile de iarnă. În cadrul acestor activităţi, copiii și-au amintit despre frumuseţea și magia acestui anotimp.
Ziua centrului, 6 decembrie, nu a trecut neobservată, fiind marcată de activitatea „În așteptarea lui Moș Nicolae", prilej pentru care, copiii au pregătit un mic program artistic și au confecţionat ghetuţe.
La finalul acestor activităţi, copiii s-au bucurat de darurile primite și s-au îndulcit cu o felie de tort.
Mulţumim Consiliului Judeţean Iași și Consiliului Local Ciurea, precum și celorlalţi sponsori care an de an sunt alături de noi aducând zâmbete și speranţe pe chipurile copiilor: Asociaţia Brooks reprezentată de doamna Maria Stănescu, doamna profesor Ichim Ana Maria de la Colegiul Tehnic Ion Holban, SC Valimex United  SRL (Servicii funerare Eternitatea) - reprezentată de familia Ilieș Marian și Raluca, Parohia Ortodoxă „Nașterea Maicii Domnului" - reprezentată de preotul paroh Obreja Marius și Şcoala Gimnazială Vasile Conta Iași.

Data creare: 16-12-2019 10:52:09