Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

SERBAREA DE CRĂCIUN

Crăciunul este sărbătoarea care aduce zâmbete pe chipul copiilor, momente de bucurie, dar și de cugetare sufletească, de regăsire și revenire la vechiile datini și obiceiuri. Copiii de la Centrul de zi „Dumbrava Minunată" - Dumbrava, au organizat cu prilejul Nașterii Domnului, o serbare de Crăciun, unde fiecare copil a recitat câte o poezie, și au încântat auzul celor prezenți (mame, bunici, frați, surori, dar și alți invitați) cu o suită de colinde și cântece de iarnă.

Talentul și răbdare celor mici, au fost răsplătite cu daruri de la Moș Crăciun.

Gânduri bune vă transmitem tuturor și vă dorim ca Noul An 2020, să vă găsească cu pace și sănătate.

Serbarea de Crăciun

Data creare: 19-12-2019 11:06:59