Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

DINTI SANATOSI- IGIENA DENTARA BUNA

Copiii de la Centrul de zi „Dumbrava minunată" din localitatea Dumbrava, ȋn data de 26 ianuarie 2020, au participat la o ȋntrunire pe tema „Dinţi sănătoși - igienă dentară bună" susţinută de dr. Rațiu Mădălina, la Cabinetul Medical Stomatologic din Lunca Cetățuii, comuna Ciurea, județul Iași.

Doamna doctor le-a explicat copiilor  metoda corectă de periaj dentar cu ajutorul unui modelul demonstrativ, copiii fiind direct implicaţi în acest proces interactiv. Ei au învăţat, de asemenea, că vizitele regulate la medicul dentist și evitarea gustărilor dulci între mese îi vor ţine departe de carii și dureri dentare.

La finalul lecției educative, copiii au primit produsele de bază pentru îngrijirea dinților (o periuță de dinți și o pastă de dinți) oferite de doamna doctor.

Mulțumim doamnei doctor Rațiu Mădălina, pentru implicare și colaborare precum și Primăriei Comunei Ciurea!
Vizita la stomatolog

Data creare: 04-03-2020 14:36:44