Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

SESIUNE DE EDUCATIE - CUM NE PROTEJAM LA INCENDII SI CUTREMUR

În data de 28 Februarie 2020, copiii de la Centrul de zi "Scufița Roșie" au participat la o sesiune educativă pe tema"Cum ne protejăm la incendii și cutremur".
Invitata noastră, doamna Dana Doboș de la IAȘISTING, a prezentat copiilor informații despre cauzele și condițiile în care se pot produce incendiile, cum acționăm în caz de incendiu și cum prevenim apariția unui incendiu. De asemenea copiii au luat parte și la o demostrație despre folosirea corectă a extinctoarelor în caz de incendiu.
Un alt subiect prezentat în cadrul întîlnirii a fost cel legat de modul cum acționăm în caz de cutremur, ce este recomandat să facem, cum să ne protejăm în caz de cutremur.
Întreaga activitate a avut un caracter interactiv, copiii au adresat întrebări, au fost atenți,  interesați și receptivi de toate informațiile și au primit pliante cu informații utile și de interes pentru tema prezentată.
Mulțumim doamnei Dana Doboș, pentru colaborare, în special pentru informațiile importante și utile transmise copiilor!

Sesiune educativa

Data creare: 05-03-2020 07:56:52