Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

LA MULȚI ANI,IUBITĂ MAMĂ!

“Mama” este cuvântul rostit azi cu bucurie şi cu emoţie atât de cei mici, cât şi de adulţi, pentru că iubirea faţă de ea, este la fel de mare, indiferent de vârstă.
    Cu ocazia zilei de 8 Martie, copiii beneficiari ai Centrului de Zi “Sfântul Nicolae” au pregătit surprize pentru cea mai dragă ființă din viața lor. La începutul activității și-au îmbogățit cunoștințele despre această zi minunată, au citit și au recitat poezii dedicate mamei. Apoi, au realizat diferite lucrări pentru a le oferi celor dragi și pentru decorarea centrului.
Cu o emoţie deosebită copiii s-au străduit să facă cea mai frumoasă felicitare, pe care mama sigur nu o va uita niciodată. Pe fundal, o melodie dedicată celei mai dragi fiinţe din viaţa lor i-a făcut să nu îşi mai poată stăpâni lacrimile.

Foto 1

Data creare: 10-03-2020 13:21:17