ANUNȚ IMPORTANT PRIVIND SUSPENDAREA ACTIVITĂȚII OPERATORILOR ECONOMICI DE PE RAZA COMUNEI CIUREA

ÎN PERIOADA 22.09.2020-28.09.2020, ACTIVITATEA CU PUBLICUL A OPERATORILOR CARE DESFĂȘOARĂ ACTIVITĂȚI DE PREPARARE, COMERCIALIZARE ȘI CONSUM AL PRODUSELOR ALIMENTARE ȘI/SAU BĂUTURILOR ALCOOLICE ȘI NEALCOOLICE, DE TIPUL RESTAURANTELOR ȘI CAFENELELOR, ÎN INTERIORUL CLĂDIRILOR DIN COMUNA CIUREA UNDE INCIDENȚA CUMULATĂ A CAZURILOR DE COVID-19 ULTIMELE 14 ZILE ESTE MAI MARE DE 1,5/1000 LOCUITORI, SE SUSPENDĂ.
ATAȘĂM HOTĂRÂREA NR. 19/2020 A COMITETULUI JUDEȚEAN PENTRU SITUAȚII DE URGENȚĂ IAȘI.

HOTARAREA NR. 19/2020
HOTARAREA NR. 31/2020