Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

ZAMBETE DE COPII, CELE MAI SINCERE ZAMBETE!

Înainte de începerea noului an școlar, Centrele de Zi pentru copii din comuna Ciurea au fost vizitate de către voluntarii Asociației „Glasul Vieții”, coordonată de către părintele Dan Damaschin. Familiile din comună aflate ĩn situații de risc au primit câte un pachet pentru fiecare copil. Încântați și nerăbdători, copiii și-au desfăcut pachetele imediat, fiind surprinși de cele primite: ghiozdănele cu rechizite, hăinuțe și papucei, produse de îngrijire personală. Mulțumim părintelui pentru zâmbetul adus pe chipul copiilor și bucuria lor care nu poate fi descrisă în cuvinte.

Doamne ajută!
Zambete!