ANUNT IMPORTANT PRIVIND PROGRAMUL DE LUCRU CU CETATENII

Datorita cresterii alarmante a gradului de raspandire si infectare cu coronavirusul SARS COV 2, ceea ce a determinat trecerea Comunei Ciurea in scenariul rosu, autoritatile locale au luat urmatoarele decizii:
-Se interzice cu desavarsire accesul cetatenilor in sediul institutiilor de pe raza comunei ( inclusiv primarie)
-Pentru rezolvarea problemelor/cererilor de ordin administrativ, rugam cetatenii sa-si programeze din timp prezenta la sediul primariei, prin urmatoarele modalitati: on line la adresele de e-mail registratura@comunaciurea.ro sau primariaciurea@yahoo.com, ori la numarul de telefon 0232296260, de luni pana joi, intre orele 8-16 si vineri incepand cu ora 8 pana la ora 14.
-In continuare insistam ca persoanele care au posibilitatea (tehnica), sa transmita cererile /petitiile lor on line, la adresele de e-mail precizate mai sus si sa evite astfel deplasarea la sediul institutiei.
-Indiferent de forma prin care vor fi depuse cererile/petitiile/sesizarile ele vor fi solutionate cu celeritate, iar solutiile/documentele intocmite vor fi comunicate solicitantilor, tot in format electronic ori vor ridicate de la sediul primariei, in baza unei programari telefonice, dupa caz.
Va multumim de intelegere!

Data creare: 10-11-2020 14:10:02