Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

SCRISOARE DE MULȚUMIRE

Anul 2020, desi a fost un an anevoios tuturor, pentru beneficiarii Centrului de Zi “Sfantul Nicolae” din Lunca Cetatuii, bucuria a venit odata cu mirajul sarbatorilor de iarna. Minunea s-a produs datorita unor oameni cu suflet mare dornici sa aduca zambete si lumina pe chipurile inocente a micutilor, oameni carora le multumim pentru daruirea si sprijinul de care au dat dovada.
Cuvintele de multumire sunt insuficiente pentru a exprima bucuria adusa copiilor, cu darurile primite din partea sponsorilor: Primaria Ciurea,”Asociatia Studentilor si Absolventilor de Teologie Ortodoxa Asistenta Sociala” din Iasi, precum si Asociatia “Glasul Vietii”- Parintele Damaschin, Scoala “Vasile Conta” si Parohia Ortodoxa “Nasterea Maicii Domnului” din Lunca Catatuii.
Multumim in numele tuturor celor ce au simtit cu caldura dragostea crestina a unor semeni care stiu ce este iubirea si traiesc alaturi de noi magia sarbatorilor!
Cu recunostinta si profund respect,
coordonator centru, Daniela Patlagica.
FOTO 1

Data creare: 22-12-2020 10:42:49