Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

DARURI DE MOȘ CRĂCIUN

În cadrul Campaniei Umanitare “Împreună pentru Crăciun” ediția a- XVI-a, organizată de Asociația “GRADECO” Iași, Facultatea de Psihologie, Științele Educației și Asistență Socială, S.C. EST AUTOAGROSERV S.R.L. Iași, Daria Constatin-studentă și Parteneri-Universitatea “Petre Andrei” din Iași, Centrul de Investigare Socială, ALSUPA ( Liga Studenților UPA din Iași), un număr de 11 familii, respectiv 15 copiii beneficiari ai Centrului de zi “Scufița Roșie”, din satul Picioru Lupului, comuna Ciurea, județul Iași, au beneficiat în cadrul acestei campanii, cu ocazia sărbătorilor de iarnă, de câte un cadou constând în produse alimentare, produse de igienă, dulciuri, jucării și îmbrăcăminte.
Copiii și familiile beneficiare au primit cu bucurie și entuziam aceste daruri, fiind profund mulțumiți de generozitatea și bunătatea organizatorilor acestei campanii. Prin această acțiune, a fost adus un zambet pe chipul copiilor, în preajma sărbătorilor.
Echipa Centrului de zi “Scufița Roșie” și copiii, vă mulțumesc și vă transmit Sărbători fericite și un An Nou plin de realizări!
AFISUL CAMPANIEI

Data creare: 23-12-2020 08:46:58