Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

În ciuda pandemiei, Moș Crăciun a ajuns la Centrul de Zi „Dumbrava Minunată”

Chiar dacă este o perioadă dificilă, creată de pandemia de coronavirus prin care trecem cu toții, în ciuda restricţiilor de circulaţie şi a regulilor mai dure din pandemie, Moş Crăciun a reuşit să ajungă, mai încărcat decât în alți ani, la Centrul de Zi „Dumbrava Minunată”, din localitatea Dumbrava, comuna Ciurea, județul Iași.
Copiii au primit numeroase daruri din partea unor oameni cu suflet mare printre care: doamna Bejan Petronela de la Făbricuța din Tomești, Asociația Studenților și Absolvenților de Teologie Asistență Socială din Iași, precum și Asociația „Glasul Vieții” coordonată de Părintele Dan Damaschin, Asociația „GRADECO” Iași, Facultatea de Psihologie, Științele Educației și Asistență Socială, S.C. EST AUTOAGROSERV S.R.L. Iași, Daria Constatin-studentă și Parteneri-Universitatea „Petre Andrei” din Iași, Centrul de Investigare Socială, ALSUPA ( Liga Studenților UPA din Iași), N&F Belvedere – Cofetărie, magazinului M&R din Lunca Cetățuii, doamnei Maria Petrachi-Toma, doamnei Doina Crețu și colaboratorilor săi. Bucuria din ochii copiilor și zâmbetul lor la primirea cadourilor, nu au preț, a fost un gest mic dar care a contat enorm pentru copiii noștri. Le doresc tuturor sponsorilor, copiilor dar și părinților lor, sărbători de iarnă cu pace și liniște.

Mulțumim tuturor celor care au contribuit până în prezent și celor care iau în considerare să ne susțină și să ajute:

„Sărbători magice și fericite, oameni buni, în pace și cu sănătate!”
FERICIRE

Data creare: 29-12-2020 08:04:33