ANUNT IMPORTANT PRIVIND INSCRIEREA IN REGISTRUL AGRICOL

Conform Ordonanţei Guvernului nr. 28/2008 privind registrul agricol, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 98/2009, cu modificările şi completările ulterioare şi a normelor de completare, persoanele fizice şi juridice au obligaţia să declare datele pentru înscrierea în registrul agricol în următoarele perioade :

- 05 ianuare - 01 martie 2021 , pentru datele anuale privind :

- membrii gospodăriei;
- terenul aflat în proprietate şi cel pe care îl utilizează;
- clădirile cu destinaţia de locuinţă, construcţiile –anexe ;
- utilaje, instalaţii pentru agricultură, mijloace de transport cu tracţiune animală şi mecanică, existente;
- efectivele de animale existente la persoanele fizice/ juridice la începutul fiecărui an, precum şi modificările intervenite în cursul anului precedent în efectivele de animale pe care le deţin

- 01 mai --31 mai 2021, pentru datele anuale privind:

- modul de folosinţă a terenului;
- suprafeţele cultivate;
- terenurile necultivate,ogoarele;
- numărul pomilor în anul agricol respectiv;

Datele vor fi communicate la biroul registru agricol şi pe adresa de email : registratura@comunaciurea.ro

Data creare: 12-01-2021 07:57:00