Cela Neamțu

Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

FLORI PENTRU MAMA

LUNA MARTISOR ESTE O LUNA IN CARE FIECARE FEMEIE PRIMESTE O FLOARE SI UN MARTISOR.
ZIUA DE 8 MARTIE ESTE RECUNOSCUTA PE INTREG MAPAMONDUL CA SARBATOAREA INTERNATIONALA A FEMEII. LUNA MARTIE ESTE PRIMA LUNA A PRIMAVERII CAND TOATA NATURA RENASTE SI RAZELE SOARELUI INCEP SA NE MANGAIE USOR. PURA COINCIDENTA SAU NU IN ACEASTA LUNA SE SARBATORESTE PE LANGA MARTISOR SI ZIUA FEMEII, A MAMELOR. FEMEIA ESTE CEA MAI IMPORTANTA FIINTA DIN LUME, MAMA SI IUBITA, ELEMENTE FATA DE CARE INTREGUL UNIVERS NU AR EXISTA.
COPIII CENTRULUI DE ZI “SFANTUL NICOLAE “ DIN LUNCA CETATUII, AU CONFECTIONAT MARTISOARE,GHIVECE CU FLORI SI FELICITARI VALORIFICANDU-SI POTENTIALUL ARTISTIC SI CREATIV PRIN INTERMEDIUL ACTIVITATILOR ARTISTICO-PLASTICE SI PRACTICE, DAR SI INTERESUL PENTRU MANIFESTARILE CE EXPRIMA ZIUA MAMEI.
PRIN ACEASTA ACTIVITATE AM URMARIT DEZVOLTAREA SENTIMENTULUI DE DRAGOSTE IN RANDUL CELOR MAI MICI DINTRE NOI, A COPIILOR, FATA DE FIINTA CEA CARE LE-A DAT VIATA, CEL MAI DRAG ELEMENT AL ORANDUIRII LUMESTI” MAMA”.

Data creare: 08-03-2021 13:25:01

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea

Expoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” CiureaExpoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” Ciurea