Cela Neamțu

Servicii publice --> Centrul de zi "Dumbrava Minunata" Dumbrava

DARUIESTE UN ZAMBET UNUI COPIL

Ziua Internațională a Copilului este sărbătorită în fiecare an pe 1 iunie, prilej cu care Universitatea „Petre Andrei” din Iași, Facultatea de Psihologie, Științele Educației și Asistență Socială în colaborare cu Asociația GRADECO, Dopo Poco, Cofetăria Caramel, Asociația Claudia „Ȋncă o șansă”, Docar Company, au organizat un eveniment social ȋn cadrul campaniei umanitare ,,Dăruiește un zâmbet unui copil’’. Aceștia au oferit copiiilor de la Centru de zi „Dumbrava Minunată” o zi plină de veselie, zâmbete și voie bună. Copiii au vizionat spectacolul „Motanul ȋncălțat”, s-au jucat, au desenat, iar la sfȃrșitul zilei au fost răsplătiți cu cadouri (dulciuri, jucării, alimente, produse de igienă, ȋmbrăcăminte și ȋncălțăminte etc.).

Mulţumim organizatorilor pentru sprijinul şi generozitatea de care am rămas extrem de surprinși.
AFIS

Data creare: 18-06-2021 14:20:19

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea

Expoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” CiureaExpoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” Ciurea