Cela Neamțu

Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

ZIUA NATIONALA A ROMANIEI 2021

1 Decembrie este o zi deosebită pentru toţi românii, deoarece are o semnificaţie istorică importantă. Unirea înfăptuită în 1918 este una dintre cele mai mari realizări istorice ale poporului nostru. Insuflarea dragostei pentru strămoşii noştri, pentru trecutul istoric al poporului nostru, pentru realizările istorice şi culturale, precum şi pentru personalităţile pe care le-a dat acest popor de la începuturile sale şi până astăzi, sunt doar câteva din subiectele pe care le abordăm cu ocazia acestui eveniment.
Ziua Naţională este un bun prilej pentru copiii din cadrul Centrului de zi “Sfântul Nicolae”, Lunca Cetățuii pentru a-și manifesta sentimente de dragoste față de țară prin participarea la activitățile specifice acestei zile.
LA MULȚI ANI ROMÂNIA! LA MULȚI ANI ROMÂNI!

Data creare: 13-12-2021 15:24:40

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea

Expoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” CiureaExpoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” Ciurea