Cela Neamțu

Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

DOR DE EMINESCU

Cu prilejul sărbătorii a 172 de ani de la nașterea marelui poet Mihai Eminescu, copiii de la Centrul de zi “Scufița Roșie”au recitat versuri din opera sa și au realizat un colaj cu fotografii și poezii dedicate Luceafărului poeziei românești.
În cadrul acestei activități a fost prezentată opera și aspecte din viața marelui poet, iar copiii au ascultat cu atenție, recunoștință și încântare aceste informații.

Data creare: 09-02-2022 15:22:37

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea

Expoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” CiureaExpoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” Ciurea