Cela Neamțu

Centrul de Informare si Promovare Turistica --> Obiective turistice

Centrul de Informare si Promovare Turistica Ciurea

Centrul de informare și promovare turisticã Ciurea a fost înființat în anul 2015, ca urmare a implementãrii proiectului denumit „Reabilitarea sediului vechi al primãrie Ciurea și schimbarea destinației în vederea înființãrii unui centru local de informare și promovare turisticã”. Acest proiect a fost finanțat din Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Ruralã, prin intermediul Asociației GAL „Colinele Iașilor”.

Ce urmarim?

Prin implementarea acestui proiect urmãrim:
- dezvoltarea și valorificarea turismului din zona omogenã Ciurea-Tansa-Pâncești
- stimularea fluxului turiștilor, creșterea numãrului acestora, a duratei de ședere dar și a notorietãții zonei
- creșterea atractivitãții zonei omogene în rândul turiștilor români si strãini, prin promovarea resurselor turistice, componente ale mediului natural si antropic
- înștiințarea populației cu privire la bogãțiile turistice ale țãrii

Centru de informare turistica Ciurea

Data creare: 30-06-2015 12:56:03

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea

Expoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” CiureaExpoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” Ciurea