- DESPAS

Proiecte --> PROIECTE IN IMPLEMENTARE

Proiecte in implementare finantate prin F.E.A.D.R.

1. Construirea unei gradinite cu program prelungit in satul Lunca Cetatuii, prin Programul National de Dezvoltare Rurala, masura 7.2;

2. Reabilitarea, extinderea si dotarea Caminului Cultural din satul Ciurea, prin Programul National de Dezvoltare Rurala, masura 7.6

Data creare: 03-03-2017 12:15:41

PROIECTE IN IMPLEMENTARE FINANTATE DIN BUGETUL LOCAL

1. Extindere Centru de zi "Sf. Nicolae" din satul Lunca Cetatuii

Data creare: 11-01-2016 10:26:51

PROIECTE IN IMPLEMENTARE FINANTATE PRIN FONDURI EUROPENE

1. Construirea Centrului de zi pentru copii ‘Dumbrava minunata” -sat Dumbrava, comuna Ciurea, judetul Iasi

- Sursa de finantare: Ministerul Muncii, Familiei și Protecției Sociale, prin Unitatea de Management a Proiectului (MMFPS-UMP)
- Perioada de implementare: 2013-2016

2.Construirea Centrului de zi pentru copii ‘Scufita Rosie” -sat Piciorul Lupului, comuna Ciurea, judetul Iasi

- Perioada de implementare: 2013-2016

Data creare: 06-01-2016 15:14:03

PROIECTE IN IMPLEMENTARE FINANTATE PRIN FONDURI GUVERNAMENTALE

1. Reabilitare si extindere scoala Lunca Cetatuii nr. 2 din catunul Zanea (prin Programul National de Dezvoltare Locala);

2.Construire scoala -constructie noua- in satul Slobozia;

3. Construire gradinita - constructie noua- in satul Curaturi;

Data creare: 06-01-2016 14:54:24

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria
Comunei Ciurea este mai aproape de cetăţenii şi oaspeţii săi, dar şi o platfo