Proiecte --> PROIECTE IN IMPLEMENTARE

PROIECTE IN IMPLEMENTARE FINANTATE PRIN FONDURI EUROPENE

1. Construirea Centrului de zi pentru copii ‘Dumbrava Minunata" -sat Dumbrava, comuna Ciurea, judetul Iasi- lucrare finalizata.

- Sursa de finantare: Ministerul Muncii, Familiei și Protecției Sociale, prin Unitatea de Management a Proiectului (MMFPS-UMP)

- Perioada de implementare: 2013-2016

2.Construirea Centrului de zi pentru copii ‘Scufita Rosie" -sat Piciorul Lupului, comuna Ciurea, judetul Iasi- lucrare finalizata.

- Perioada de implementare: 2013-2016.

3.Imbunatatirea infrastructurii educationale prin construire si dotare sala de sport si laboratoare in cadrul scolii gimnaziale Ciurea, comuna Ciurea, judetul Iasi .

2014-2020

VALOARE PROIECT: 4.482.613 lei.

4.Imbunatatirea infrastructurii educationale prin construire si
dotare sala de sport si laboratoare in cadrul scolii gimnaziale Lunca Cetatuii,
comuna Ciurea, judetul Iasi .

2014-2020

VALOARE PROIECT: 4.494.306 lei.

5.Construire si dotare cresa si gradinita in sat Dumbrava, comuna Ciurea, judetul Iasi- in implementare.

2014-2020

VALOARE PROIECT: 4.003.862,21 lei.

6.Construire si dotare cresa si gradinita in sat Lunca Cetatuii, comuna Ciurea, judetul Iasi- in implementare.

2014-2020

VALOARE PROIECT: 4.084.083,67 lei.

Data creare: 06-01-2016 15:14:03