Proiecte --> PROIECTE FINALIZATE IN ULTIMII ANI

PROIECTE FINALIZATE IN ULTIMII ANI(2011- 2014)

1 Modernizarea drumului Ciurea-Piciorul Lupului-Slobozia,comuna Ciurea, judetul Iasi -Construirea Centrului de Servicii de tip After School, modernizarea drumurilor locale, comuna Ciurea

In cadrul acestui proiect au fost efecuate urmatoarele:
→ Modernizarea drumului Ciurea-Piciorul Lupului-Slobozia, comuna Ciurea, judetul Iasi
S-au modernizat strazile Merilor si Cascadei.

→ Construirea Centrului de Servicii de tip After School

→ Modernizarea drumurilor de interes local in satele din comuna Ciurea, judetul Iasi
S-au modernizat strazile Editurii, Principala, Tineretului, Renasterii (sat Lunca Cetatuii), Brutarilor, Digului (sat Dumbrava), Adierii, Rovinelor, Verde (sat Curaturi).

- Sursa de finantare: Programul National de Dezvoltare Rurala prin Fondul European Agricol pentru Dezolvtare Rurala, Masura 413.322
- Data finalizarii: 19.04.2014

2.Construirea sediului nou al primariei si demolarea corpurilor anexe
- Sursa de finantare: BUGET LOCAL
- Data finalizarii: 2012

3.Executia lucrarilor de asfaltare 1,77 km, impietruire 0,984 km-drumuri locale catun Zanea, sat Lunca Cetatuii, comuna Ciurea, judetul Iasi

S-au asfaltat strazile Parcului, Pepinierei, Luceafarului, Stadionului, Linistii, Primaverii.

- Sursa de finantare: Guvernul Romaniei prin HG 577/1997
- Data finalizarii: 2014

4.Modernizarea drumului de interes local in satul Lunca Cetatuii( sat Zanea, com. Ciurea)
S-au modernizat strazile Ghioceilor si Linistii.
- Sursa finantare: BUGET LOCAL
- Data finalizarii: 2013

5.Sistemul centralizat de canalizare in comuna Ciurea, judetul Iasi-etapa I

S-au facut demersuri in vederea efectuarii lucrarilor de canalizare pe strazile Editurii, Tineretului, Renasterii, Principala din satul Lunca Cetatuii