Cela Neamțu

Servicii publice --> Biblioteca si Caminul Cultural

Emotii printre versuri eminesciene

Momente de o emotie aparte, au trait copiii si tinerii de etnie rroma din cartierul Zanea care , vineri 15 ianuarie 2016, au pasit pragul filialei bibliotecii din Lunca Cetatuii. Chiar dacă ei vin la bibliotecă atrasi mai mult de mirajul internetului, au dorit si ei sa-l recite pe Eminescu, de ziua lui, iar emotia si mandria cu care i-au rostit versurile, ne arata o mare sensibilitate a sufletului lor...

Florin Stanescu

Linkuri externe
Emotii printre versuri eminesciene

Data creare: 20-01-2016 09:30:15

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea

Expoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” CiureaExpoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” Ciurea