Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

INAUGURAREA CENTRULUI SOCIAL DE TIP AFTER SCHOOL CIUREA

Primăria Ciurea a deschis primul Centru de tip”after school “pentru copiii care provin din familii aflate in situatie de risc si vulnerabilitate.
Elevii au parte de ajutor specializat pentru a-și face temele, dar și de numeroase activități educative și de petrecere a timpului liber.
Fiecare intrebare pe care o pune un copil oricat de stranie ar parea deschide o lume. Si nu se stie care dintre gandurile lui va fi mai tarziu o solutie pentru el, pentru apropiatii lui sau pentru toata lumea din jur. Ideile sunt ale lui, dar la centru invata sa se concentreze pe subiect, sa se documenteze, sa cantareasca posibilitatile. Si mai invata ceva: ca invatarea adevarata trebuie sa aiba si o latura practica ca rezultatul muncii lui trebuie sa se aplice la realitate si sa serveasca unui scop mai generos decat doar teoria.
Inaugurare After School

Data creare: 05-04-2016 10:46:03

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria