Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

SPECTACOL LA BOJDEUCA LUI ION CREANGA DIN TICAU

Duminică, 27 decembrie 2015, Muzeul Național al Literaturii Române Iași a organizat programul tradițional „Colindătorii la Bojdeucă”. Am fost foarte mandri, sa ne numaram printre invitati, deoarece programul artistica a cuprins nume de marca si ansambluri de profesionisti, printre care s-au numarat: Cerbul de la Târgu Frumos; Ansamblul folcloric „Cătălina” și Grupul de colindători „Colindița” (Palatul Copiilor Iași); artiști: cantautorul Radu Ștefan, solistul de muzică populară Constantin Bahrin, actorul Gabi Lazăr.
SPECTACOL LA BOJDEUCA LUI ION CREANGA DIN TICAU

Data creare: 07-04-2016 14:13:46

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria