Centrul de Informare si Promovare Turistica --> Activitati si evenimente

Activitate cu elevii la Centrul de Informare Turistica

In data de 11 noiembrie am realizat o activitate cu elevii de la Scoala Gimnaziala Ciurea, desfasurata la Centrul de Informare Turistica Ciurea. Elevilor li s-a explicat care este scopul centrului.
S-au purtat discutii libere despre ce trebuie sa ai in vedere atunci cand planifici o drumetie. Fiind locuitori ai comunei Ciurea, copiii au fost intrebati care sunt obiectivele turistice. Impreuna am reusit sa le identificam pe toate, ba mai mult am discutat si despre traditiile si obiceiurile pastrate in Ciurea.
Ne-am impartasit sfaturi in legatura cu ce trebuie sa ai cu tine atunci cand pleci intr-o drumetie si cum sa te echipezi:
1. Nu urca pe munte in adidasi sau pantofi!
2. Ia cu tine pelerina de ploaie!
3. Alege rucsacul potrivit!
4. Ia cu tine haine de schimb!

Elevii au primit brosuri si pliante cu informatii atat despre Centrul de Informare Turistica Ciurea, cat si despre obiectivele turistice din comuna.
Am atasat cateva poze facute in timpul activitatii.
Activitate cu elevii la Centrul de Informare Turistica

Data creare: 19-04-2016 09:19:32