Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

SAPTAMANA „SCOALA ALTFEL” LA AFTER SCHOOL

„Școala Altfel” susține educația alternativă prin activități pentru copii, alese să aibă, pe lângă partea educativă și o parte distractivă, informală.

In perioada 18- 22 aprilie 2016, copiii de la After School au avut un program de activități neconvenționale care i-au ajutat sa faca din săptămâna „Școala Altfel” ceva cu adevărat special.

Am construit acest program de educație alternativă, astfel incat sa combinam spiritul unei petreceri pentru copii cu informații și activitati educative și totodată distractive.

Pe parcursul saptamanii „Scoala Altfel”, copiii de la After School au desfasurat activitati de ecologizare, activitati de dezvoltare a deprinderilor practice, intreceri sportive si activitati libere.
Copiii au ajutat la infrumusetarea curtii centrului, plivind florile, grebland iarba tunsa si maturand aleile, au incondeiat si pictat oua de Pasti, s-au intrecut intr-un concurs de pictura pe pietre, au jucat jocuri distractive si si-au testat forta fizica si cea psihica in jocuri sportive si jocuri ale mintii.
S-au relaxat vizionand programe TV pentru copii si au facut o calatorie in lumea minunata a povestilor, bucurandu-se de avantajul de a avea acces, in biblioteca centrului, la peste 950 de volume.
Pentru ca se apropie Sfintele Sarbatori Pascale, copiii si personalul Centrului After School va ureaza un „Pasti fericit”!
Biblioteca

Data creare: 26-04-2016 08:53:46

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria