Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

Un dar din inima pentru cei dragi

In preajma Sarbatorilor Pascale, copiii Centrului de Zi "SF. NICOLAE' din Lunca Cetatuii, impreuna cu copiii Centrului de Zi "SF. MARIA" din, Tomesti s-au implicat intr-un proiect care le-a dat ocazia sa-si faca noi prieteni in primul rand,sa-si consolideze cunostintele despre aceste sarbatori,traditii si obiceiuri stramosesti,din dorinta de a pastra vie frumusetea si prospetimea lor.

Copiii au fost implicati in activitati practice atractive si creative cum ar fi:
-confectionare de felicitari cu tematica pascala;
-incondeiere de oua;
-confectionare de iepurasi si cosulete cu oua.
La sfarsitul acestei activitati, sala a fost decorata cu lucrari realizate de copii la care s-a adaugat un afis conceput de ei, vesel colorat cu urarea de "PASTE FERICIT".
Un dar din inima pentru cei dragi

Data creare: 13-06-2016 09:43:52