Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

Copilul, Centrul Universului

Lumea copilariei cu valorile sale ofera copiilor posibilitati de a crea lucruri minunate, unice care sa le puna in valoare creativitatea. Copiii beneficiari ai Centrului de Zi "Sf. Nicolae" au trait bucuria zilei de 1 IUNIE 2016 in Iasi la Mc Donald`s, unde cu ajutorul sponsorilor, carora le multumim, au petrecut clipe de neuitat. Pentru cateva ore, au desfasurat activitati creative si recreative, alaturi de animatorii care au imbogatit sufleteste prin melodii si ritmuri vesele, pline de dragoste chipurile minunate ale copiilor nostri.
Petrecerea a continuat in curtea centrului: cei mai talentati au realizat desene pe asfalt, in care au redat imaginea prieteniei copiilor, altii au dansat si s-au jucat cu baloane colorate. S-au organizat concursuri pe diverse teme in care copiii au dat dovada de istetime, creativitate, spirit de echipa si energie la intrecerile sportive.
Ziua s-a incheiat cu realizarea "Horei Prieteniei" intre copii, bucurandu-se de tortul pregatit de bucatarul centrului pentru aceasta zi speciala.
1 Iunie

Data creare: 13-06-2016 10:04:09