Informatii de interes public --> Activitati si actiuni

Celesta Curatura, editia a treia

In saptamana 27 iunie-1 iulie 2016 a avut loc a treia editie a taberei de vara "Celesta Curatura". Evenimentul a avut loc in satul Curaturi, la vechea Scoala Primara. Timp de cinci zile, zeci de copii au participat la ateliere de pictura, sculptura si arta decorativa sub indrumarea profesorilor.
Zilnic, copiii au fost activi la diversele ateliere de creatie.
In urma implicarii intense, copiii isi incarcau bateriile cu bucatele calde pregatite de bucataresele Centrului de Zi "Sf. Nicolae".
Profitand de vremea prielnica, miercuri s-a organizat si o drumetie pana la Gara Barnova.
Karaoke-ul a fost o alta activitate distractiva din cadrul taberei, in care multi din copii au lasat emotiile deoparte si au dat frau liber distractiei.
Vineri a avut loc premierea copiilor, tabara incheindu-se cu "La revedere, tabara draga" cantat de toti copiii, iar seara a avut loc focul de tabara.
Celesta Curatura

Data creare: 13-07-2016 10:37:49