- Depistati in flagrant in timp ce au intrat prin efractie in autoturism

Serviciul de Politie Locala --> Actiuni ale Politiei Locale

Depistati in flagrant in timp ce au intrat prin efractie in autoturism

La data de 25 septembrie 2016, in jurul orei 23:11, politistii locali din cadrul Politiei Locale Ciurea, care executau serviciul de siguranta publica in satul Lunca Cetatuii, au fost sesizati pe telefonul de serviciu cu privire la faptul ca doua persoane necunoscute au intrat prin efractie intr-un autoturism de pe strada Livezilor.
Politistii locali s-au deplasat in zona indicata, iar la aparitia lor, cele doua persoane au fugit. Au fost urmariti, reusindu-se prinderea unei persoane, respectiv Bontu Marian Cristinel, nascut la data de 14.08.2001. Acesta a declarat verbal ca impreuna cu numitii Ciapa Ionut Gabriel si Ciubotaru Stefan au fost pe strada Livezilor, unde prin efractie, au patruns intr-un autoturism de unde au sustras mai multe bunuri, printre care un aparat "detector radar" (pe care l-au abandonat in timp ce erau urmariti de politisti). S-a contactat telefonic patrula de serviciu din cadrul Sectiei nr. 2 al Politiei Rurale Ciurea, care au venit la locul savarsirii faptei, iar numitul Bontu Marian-Cristinel a fost predat in vederea continuarii cercetarilor.
Cu aceasta ocazie s-a intocmit procesul verbal de constatare si a fost predat organelor de politie.

Data creare: 28-09-2016 11:55:21

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria
Comunei Ciurea este mai aproape de cetăţenii şi oaspeţii săi, dar şi o platfo