- Controlul traficului in zonele scolilor

Serviciul de Politie Locala --> Actiuni ale Politiei Locale

Controlul traficului in zonele scolilor

De la inceperea noului an scolar, politistii locali desfasoara zilnic actiuni pe linia rutiera in zonele scolilor, dispuse pe drumurile judetene, unde traficul rutier este intens, pentru prevenirea si combaterea accidentelor rutiere.
Cu aceasta ocazie au fost aplicate un numar de 15 sanctiuni la O.U.G. 195/2002 cu 16 puncte amenda si 26 puncte penalizare.
Pe aceasta cale, rugam conducatorii auto sa evite oprirea, stationarea sau parcarea in zona de actiune a indicatoarelor: OPRIREA SI STATIONAREA INTERZISA.
Astfel se asigura afluirea si defluirea la intrarea si iesirea elevilor de la cursuri.

Data creare: 28-09-2016 12:25:27

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria
Comunei Ciurea este mai aproape de cetăţenii şi oaspeţii săi, dar şi o platfo