Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

Carnaval de Halloween la Centrul After School Ciurea

Copiii de la Centrul Social de tip After School din Ciurea au petrecut un Halloween de neuitat.
Dupa ce au sculptat dovleci cu chipuri infricosatoare, copiii s-au costumat in vrajitoare, vampiri, printese malefice si regi intunecati, toate costumele fiind creatii proprii.
Parada costumelor de Halloween a fost precedata de un party unde copiii s-au distrat,au dansat si au improvizat scenarii de groaza.
Momentul culminant al petrecerii a fost aniversarea copiilor nascuti in luna octombrie. Micutii au savurat un delicios tort cu frisca, ciocolata si vanilie, iar sarbatoritii nostri s-au bucurat de cadourile primite.
Multumim copiilor din clasa a VII-a A de la Scoala „ Ion Simionescu” Iasi, parteneri de nadejde ai Centrului Social de tip After School Ciurea, pentru obiectele de imbracaminte si incaltaminte oferite pentru cadourile celor mici. Desi sunt de varsta copiilor din centru, de mai bine de 2 ani, se implica in activitati de voluntariat, aducand un zambet pe chipul micutilor nostri.
Party de Halloween

Data creare: 01-11-2016 10:51:42

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria