Servicii publice --> Centrul de Zi „SF. STELIAN" Ciurea / After School

Atelier de Teatru la Centrul After School

Incepand din luna noiembrie 2016, copiii de la Centrul Social de tip After School Ciurea beneficiaza, o data pe saptamana, de cursurile Atelierului de Teatru, sub indrumarea Andreei Tatiana Grigore - actrita, colaborator al Teatrului National „Vasile Alecsandri” Iasi, formator, trainer, public speaker si glotto-drama teacher.

Atelierul de Teatru este un curs de actorie, joc si imaginatie special conceput pentru cei mici.
Avantajele acestui curs sunt:
⦁ Dezvoltarea memoriei, atentiei, gandirii, imaginatiei si a spiritului de echipa
⦁ Eliminarea sentimentelor negative (frica de comunicare, neincredere, timiditate)
⦁ Eludarea complexelor de inferioritate si a nervozitatii
⦁ Temperarea caracterului rebel
⦁ Dezinhibarea caracterului introvertit
⦁ Depistarea problemelor de dictie
⦁ Stimularea pasiunii pentru lectură

Participand la acest atelier, copiii de la centru invata modalitati noi de a-si petrece timpul liber; isi dezvolta spiritul de echipa, isi largesc cercul de prieteni; dobandesc aptitudini noi de interpretare; inteleg bunele maniera si deprind spiritul de a lucra in echipa.
Micii actori

Data creare: 19-01-2017 12:26:05