Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

Spectacol de Craciun la Palas

In data de 16 decembrie 2016, copiii de la Centrul Social de tip After School din Ciurea au pus in scena, la Palas Mall, spectacolul „Nasterea Domnului”, adaptare dupa piesa Sofiei Timofte, poeta si prozatoare ieseanca.
Micii artisti s-au ridicat la inaltimea copiilor de la Colegiul National de Arta „Octav Bancila” si de la Palatul Copiilor care au sustinut concerte, in aceeasi zi, pe aceeasi scena.
Talentul si ambitia copiilor, zecile de ore de repetitie efectuate sub indrumarea personalului centrului, precum si indicatiile pretioase ale actritei Andreea Tatiana Grigore, profesoara noastra de la Atelierul de Teatru, au ridicat publicul in picioare la Palas.
Spectacolul de la Palas, a fost o amintire de neuitat pentru copiii de la Centrul After School, care au putut sa admire Casuta renilor si bradul urias, sa stea de vorba cu Mos Craciun si sa simta magia Craciunului. .
Multumim Mariei Stanescu, partenera noastre de la Asociatia Brook’s, care ne-a mijlocit sustinerea spectacolului nostru pe scena unuia dintre cele mai mari mall-uri din Romania, alaturi de artisti profesionisti. De asemenea, Primariei Ciurea care ne-a asigurat transportul si organitorilor de la Palas, care au oferit copiilor in dar, dulciuri.
Trupa de teatru

Data creare: 25-01-2017 13:36:12

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria