Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

Ziua Internațională a Cititului Împreună

Ziua Internațională a Cititului Împreună(ZICI), celebrată pe 16 februarie, este un eveniment global marcat de milioane de oameni în peste 100 de țări și organizată de LitWorld America.

Astfel, toți cei care au trecut joi, 16 februarie 2017, pragul bibliotecii noastre, copii mai mici, ce abia au deslușit tainele literelor, sau mai mari, cărora universul cărților le este deja familiar, au demonstrat împreuna, că ,, nu este alta și mai frumoasă și mai de folos, în toată viața omului, zăbavă, decât cetitul cărților...,,
Ziua Internațională a Cititului Împreună

Data creare: 22-02-2017 15:19:46

Autentificare