Proiecte --> PROIECTE FINALIZATE IN ULTIMII ANI

PROIECTE SI LUCRARI FINALIZATE IN 2016

1. Modernizarea drumurilor de interes local in satul Ciurea, comuna Ciurea, judetul Iasi

S-au modernizat strazile Ecoului, Artei, Bujorilor, Arinilor, Daliei, Marginii.

- Sursa de finantare: Ministerul Dezvoltarii Regionale si Administratiei Publice prin Programul National de Dezvoltare Locala
- Executant: Constructii Cai Ferate Campulung Moldovenesc

2. Modernizarea drumurilor de interes local in satele Hlincea si Lunca Cetatuii, comuna Ciurea, judetul Iasi

S-au modernizat strazile Cortez, Popasului, Manastirii, Ioan Matei din satul Hlincea si strada Olarilor din satul Lunca Cetatuii.

- Executant: Viarom Construct

3. Modernizarea drumurilor de interes local in satul Lunca Cetatuii, cartier Chihan, comuna Ciurea, judetul Iasi

S-au modernizat strazile Padurii, Arcasului, Diminetii, Barierei din cartierul Chihan si strazile Bisericii, Luncii, Garii din satul Lunca Cetatuii.

- Executant: Viarom Construct

4. Extinderea retelei de canalizare a apelor uzate menajere in sat Lunca Cetatuii, comuna Ciurea, judetul Iasi- etapa a II-a

- Am asigurat functionalitatea celor 4 strazi din etapa I prin supratraversarea paraului Nicolina.

- S-au facut demersuri in vederea efectuarii lucrarilor de canalizare pe strazile Azurului, Anotimpului, Arborilor, Arinului, Astrei, Alunului, Arenei, Almasului, Albinelor, DJ 248, Islaz, Magnoliei, Trifoiului, Pepinierei.

Data creare: 03-03-2017 12:47:32