Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

Pentru tine, dragă mama!

Mama este fiinta cea mai iubita de copii. Ea vegheaza totdeauna in clipele cele mai grele la capataiul nostru. Este ca o primavara ce aduce odata cu lumina ochilor sai blanzi, calzi, mangaietori, dorinta de frumos, gingasie si bucurie. Iubirea ei nepretuita este ca un tablou ce merita sa fie pus in rama si expus publicului. Alaturi de mama, bolta vietii noastre e mereu linistita si senina, fara urme de nori. Ne dorim ca fiecare copil sa inteleaga ca mama este cea mai de pret comoara pe care o avem, este cea care ne calauzeste pasii in viata, de aceea merita sa fie iubita si respectata toata viata.
Pentru ca Ziua Mamei este unica, ea trebuie sa fie foarte speciala. In fata provocarii in a-i alege un dar sau un martisor frumos, copiii din cadrul Centrului de Zi ,, Sfantul Nicolae" au pregătit un program pentru serbarea de 8 Martie intitulat "Pentru tine, dragă mama!".
Sala unde a avut loc serbarea a fost ornata cu decoratiuni specifice primaverii, fiind o zi a veseliei, o zi dedicata mamei si sosirii primaverii. Pe langa acest program artistic, copiii au oferit mamicilor martisoare, felicitari si ornamente ( tehnica Origami).
Activitatea acestei zile s-a incheiat, rasplatindu-i pe micutii artisti cu un tort delicios pregatit de bucatarii Centrului de Zi.
Pentru tine, mama draga!

Data creare: 13-03-2017 09:28:45