Cela Neamțu

Servicii publice --> Biblioteca si Caminul Cultural

Gala Cărții Ieșene

Sâmbătă, 22 aprilie 2017, în Aula Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu” din Iași, a avut loc Gala Cărții Ieșene, eveniment ocazionat de sărbătorirea Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului de autor și a Zilei Bibliotecarului din România. Trei instituții, Biblioteca Județeană „Gh. Asachi”, Biblioteca Centrală Universitară „Mihai Eminescu” și Inspectoratul Școlar Județean Iași, au premiat performanțele bibliotecarilor din municipiul și județul Iași și cele mai valoroase edituri locale furnizoare de depozit legal.
Premiul pentru „Cea mai bună bibliotecă publică din județul Iași în anul 2016” a revenit Bibliotecii Publice Ciurea, pentru întreaga activitate desfășurată în folosul comunității.
Mulțumim celor fără de care, biblioteca nu și-ar fi meritat acest premiu: în primul rând autorităților locale, care prin sprijinul ce-l acordă , vede în bibliotecă un centru cultural al comunității, cadrelor didactice, elevilor, scriitorilor, artiștilor, cititorilor, utilizatorilor, donatorilor de carte, tuturor celor care iubesc cultura și participă la fiecare eveniment ce se petrece la noi!
Mulțumim , Asociației ,,Communio", alături de care am organizat activități de promovare a tradițiilor românești din preajma marilor sărbători creștine!
Mulțumim, de asemenea, Bibliotecii județene ,,Gh. Asachi'', care, prin oamenii de valoare ce o slujesc, coordonează și activitatea bibliotecilor publice din județul Iași!

Diplomă de excelență

Data creare: 26-04-2017 10:49:02

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea

Expoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” CiureaExpoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” Ciurea