Proiecte --> PNDL

Programul National de Dezvoltare Locala 2017-2020 (2)

Comuna Ciurea beneficiaza de finantare prin Programul National de Dezvoltare Locala 2017-2020 pentru urmatoarele obiective de investitii:

1) "Realizare sistem de alimentare și distribuție apă potabilă în comuna Ciurea, județul Iași", cu valoarea alocată din bugetul de stat de 18.424.062,50 lei;

2) "Reabilitare și modernizare școala gimnazială din sat Lunca Cetățuii, comuna Ciurea, județul Iași", cu valoarea alocată din bugetul de stat de 1.539.541,00 lei;

3) "Reabilitare și modernizare școala gimnazială din sat Picioru Lupului, comuna Ciurea, județul Iași", cu valoarea alocată din bugetul de stat de 866.026,80 lei;

4) "Reabilitare și modernizare Școală gimnazială din sat Dumbrava, comuna Ciurea, județul Iași", cu valoarea alocată din bugetul de stat de 763.466,00 lei;

5) "Realizare școala în sat Hlincea, comuna Ciurea, județul Iași", cu valoarea alocată din bugetul de stat de 3.310.610,00 lei.

Data creare: 21-07-2017 08:04:38