Centrul de Informare si Promovare Turistica --> Activitati si evenimente

Clubul de vacanta- Drumetie

In perioada 4 iulie- 4 august s-a desfasurat clubul de vacanta organizat de Centrul de informare turistica Ciurea in colaborare cu Biblioteca Publica Ciurea.

In cadrul clubului, copiii au participat la diverse ateliere de turism, lectura, hand-made (decoratiuni din sfoara, origami, sporul casei).

In ultima zi a clubului, joi, copiii au avut parte de o drumetie prin padure. Vremea a fost prielnica pentru a ne desfasura activitatea. Pana am ajuns la destinatie, am facut popasuri pentru a culege flori, alune si mure. Mare ne-a fost satisfactia cand am ajuns la izvor, potolindu-ne setea cu apa rece.

Ne-am oprit la marginea padurii, bucurandu-ne de susurul raului si de racoare. Toti copiii au participat la diverse activitati: concurs de ghicitori, lectura, jocuri interactive.

Multumim participantilor si le dorim vacanta placuta in continuare!
Drumetie

Data creare: 04-08-2017 09:41:38