Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

Saptamana legumelor si a fructelor donate

Campania sociala de sprijinire a copiilor aflati in dificultate, intitulata „Saptamana legumelor si a fructelor donate", desfasurata in perioada 20 - 24 noiembrie 2017, a adus un zambet si pe chipul copiilor de la Centrul Social de tip After School Ciurea.

La initiativa doamnelor educatoare de la Gradinita Lunca Cetatuii, prof. Lupu Luminita, prof. Volintiru Elena si prof. Zamfir Paraschiva, precum si a parintilor si copiilor de la grupele: Mijlocie A, Mijlocie C si Mare A, micutii de la After School, au primit fructe si legume.
Campania sociala este inclusa in cadrul Strategiei Nationale de Actiune Comunitara si are ca scop sensibilizarea comunitatii cu privire la situatia dificila in care se afla familiile defavorizate. De asemenea, consolidarea abilitatilor copiilor de a trai intr-o societate unita si solidara, in care valorile promovate sunt umanitatea, implicarea, angajamentul si responsabilitatea.

Multumim doamnelor Luminita Lupu, Volintiru Elena si Zamfir Paraschiva de la Gradinita Lunca Cetatuii, precum si parintilor si copiilor de la grupele: Mijlocie A, Mijlocie C si Mare A, pentru ca din agoniseala lor au donat si copiilor nostri de la Centrul After School.
Bucurie la After School

Data creare: 27-11-2017 13:08:14

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria