Cela Neamțu

Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

Vine, vine Mos Craciun!

Copiii de la Centrul de Zi „Scufița Roșie", din satul Picioru Lupului, comuna Ciurea, l-au întâmpinat pe Moș Crăciun cu un program artistic de colinde, poezii și cântece dedicate sarbătorilor de iarnă.

Copiii s-au bucurat de darurile primite din partea Primăriei Ciurea și din partea unui sponsor, care le-a oferit pe lângă dulciuri, rechizite care să-i stimuleze, pentru a obține rezultate mai bune la școală.

La această serbare au participat părinții copiilor dar și colegi din Primaria Ciurea, care au apreciat momentele artistice și prestația acestor copii. Deși a fost prima serbare la Centrul de Zi "Scufița Roșie", copiii s-au implicat și au dovedit un talent deosebit.

Vine, vine Mos Craciun!

Data creare: 30-01-2018 10:42:39

Expoziția permanentă „Cela Neamțu” Ciurea

Expoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” CiureaExpoziția permanentă de tapiserie, găzduită la Centrul Cultural „Cela Neamțu” Ciurea