Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

24 Ianuarie 1859 "UnireaPrincipatelor Române"

Ziua de 24 Ianuarie 1859 "Unirea Principatelor Române", a fost marcată la Centrul de Zi "Scufița Roșie", din satul Picioru Lupului, comuna Ciurea, de o activitate educativă prin care toți copiii au participat la o sesiune de informare pe tema "Unirea Principatelor Române".

Activitatea a fost concretizată prin întocmirea de către copii sub îndrumarea personalului de la centru, a unor portofolii pe tema "Unirea Principatelor Române". Copiii au fost cooperanți, implicați și au dovedit un interes crescut pentru această activitate care s-a încheiat cu Hora Unirii.
24 Ianuarie

Data creare: 30-01-2018 11:37:01