- Ziua Internațională a Cititului Împreună

Servicii publice --> Biblioteca si Caminul Cultural

Ziua Internațională a Cititului Împreună

În data de 1 februarie 2018, Biblioteca Publică Ciurea se alătură grupului Citim Împreună România și va celebra, împreună cu mii de
copii și sute de educatori, învățători, profesori, bibliotecari, librari și pasionați de lectură
din întreaga țară, Ziua Internaţională a Cititului Împreună (ZICI). Aflată la a doua ediție
națională, ZICI România este parte a unui eveniment global organizat de către LitWorld
(http://www.litworld.org/) și marcat anual de milioane de oameni în peste 100 de țări.

Ziua Internațională a Cititului Împreună

Data creare: 31-01-2018 13:50:17

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria
Comunei Ciurea este mai aproape de cetăţenii şi oaspeţii săi, dar şi o platfo