Servicii publice --> Centrul de zi "Sf. Nicolae" Lunca Cetatuii

Mama - zambet al primaverii

Sărbătoarea de 8 Martie a fost un bun prilej pentru copiii beneficiari ai Centrului de Zi ,, Sfântul Nicolae" să-și omagieze mamele, bunicile, surorile și pe toate femeile din lume.
Ei au prezentat un mic spectacol artistic care a cuprins cântece și poezii. Nu doar cântecele și poeziile au reușit să umezească ochii părintelui drag, ci și micile atenții lucrate de mânuțele gingase ale copilașilor.

Pentru desfășurarea acestei activități copilașii s-au pregătit pe parcursul a trei săptămâni, timp în care au decupat, desenat și pictat imagini de primăvară, realizând un decor frumos al centrului, pentru a face o surpriză plăcută atât mămicilor, cât și celor care ne calcă pragul. Au învățat să recite frumos și expresiv versurile închinate mamelor și s-au pregătit cu cântece reprezentative. A fost momentul în care fiecare mamă s-a simțit specială.
La sfarsitul activitatii, copiii au avut parte si ei de o mica surpriza dulce.

Felicitări tuturor copiilor de la Centrul de Zi ,, Sfântul Nicolae" pentru implicarea în tot ceea ce au realizat.
Mama - zambet al primaverii

Linkuri externe
Mama - zambet al primaverii (Centrul de Zi "Sfantul Nicolae")

Data creare: 09-03-2018 11:33:40