Primaria Comunei Ciurea - judetul Iasi » Telefon: 0232-296260 » Program de lucru: Luni-Joi 7,30-16, Vineri 7,30-14 » Audiente: Luni 8-12

Daruri din inima la After School

Copiii de la Centrul After School au primit miercuri, 28 martie 2018, o vizita surpriza.

Prescolarii din Grupa Buburuzelor de la Gradinita Kids Garden din Iasi, patronata de Fundatia Umanitara Elemir, insotiti de Ana Raluca Elisei - managerul gradinitei, Alin Fedorciuc - reprezentantul fundatiei, Iftene Anca - reprezentantul Comitetului de parinti al gradinitei, Cosette Petrea, educatoarea Grupei Buburuzelor si Andreea - Tatiana Grigore - Moscalu, profesoara de teatru a gradinitei si coordonatoarea Atelierului de teatru a centrului nostru, au fost oaspetii nostri de suflet!

Cu mic cu mare, ei au adus un zambet pe chipul copiilor de la centru, oferindu-le in dar rechizite, in valoare de 1.159 lei.
Pe langa caiete dictando, de matematica, tip 1, tip 2, de biologie, geografie si muzica, blocuri de desen, caiete studentesti, ei ne-au mai oferit truse de geometrie, creioane colorate, carioci, pixuri, picuri, paste corectoare, rezerve pentru stilou si radiere. De asemenea, materiale pentru confectionarea felicitarilor, hartie glasata, hartie creponata, hartie xerox, lipici, hartie colorata si un pistol cu silicon, pentru a usura munca de creatie a copiilor nostri.

Pentru cercul de lectura, micutii nostri au primit in dar o carte cu povesti.
Bunurile oferite au fost achizitionate cu banii stransi in urma donatiilor din cadrul actiunii caritabile „Festivalul Martisorului - Editia a III-a, organizata in data de 2 martie 2018, de catre Fundatia Umanitara Elemir.

Oaspetii au fost impresionati de centrul nostru, dar si de cadoul supriza pregatit de noi, obiecte confectionate de copii si dulciuri.
La evenimentul de miercuri a fost prezenta Elena Toma, viceprimarul Comunei Ciurea, care a dorit sa impartaseasca cu noi aceasta mare bucurie.
Multumim Fundatiei Umanitare Elemir si Gradinitei Kids Garden pentru minunatele cadouri si pentru oportunitatea deschiderii unei colaborari fructuoase si de lunga durata!
Bucurosi de oaspeti!

Data creare: 03-04-2018 22:15:16

Autentificare

Primarul Comunei Ciurea Catalin LupuVă mulţumesc pentru că aţi ales să utilizaţi şi acest canal de comunicare, o modalitate prin care Primăria