- "Imaginație, suflet și bucurie"

Servicii publice --> Centrul de zi "Scufita Rosie" Picioru Lupului

"Imaginație, suflet și bucurie"

În așteptarea Sărbătorii Pascale, copiii de la Centrul de Zi "Scufița Roșie", au fost entuziasmați de a lucra în echipă, aceștia fiind implicați în activități specifice de decupat, colorat și vopsitul ouălor de Paște. Fiecare copil s-a străduit să picteze cu migală, bucurie și imaginație ouăle care au fost aranjate într-un frumos coș.
Pe lângă această activitate plastică, am prezentat copiilor și însemnătatea acestei mari sărbători a Paștelui, tradițiile și obiceiurile de Paște dar și faptul că în această perioadă trebuie să fim mai buni, să dăruim iubire și speranță.
activitati

Data creare: 12-04-2018 11:49:53